Na Vidmu pri Ptuju natančneje v Župniji svetega Vida na vsaki dve leti uprizorimo Kristusov pasijon. Ta edinstven dogodek, ki smo ga uprizorili lansko leto, je bil letošnje leto objavljen v prestižni zbirki "Pasijonski doneski" Kulturnega društva Škofja Loka. V Škofji Loki namreč predstavljajo eno izmed najbolj ganljivih in izvirnih pasijonskih uprizoritev v državi.
Objava videmskega pasijona v "Pasijonskih doneskih" Kulturnega društva Škofja Loka, je priznanje njegove pomembnosti in kakovosti, saj ohranjanja dragoceno kulturno dediščino za prihodnje generacije. Za našo Župnijo je to veliko priznanje in potrditev našega dobrega složnega skupnega ustvarjanja. Bogu hvala za to lepo izkušnjo.
Vsem, ki ste v naši župniji kadarkoli in kakorkoli pripomogli pri nastajanju ali pri izvedbi igranega Kristusovega pasijona, iskrena hvala in čestitke.
Režiser: Jožef Kozel
Foto: J.K (prva fotografija)