4. maja goduje sveti Florjan, mučenec, zavetnik gasilcev in ta dan je tudi svetovni dan vseh gasilcev in gasilk. V naši župniji smo proslavili ta praznik na Florjanovo nedeljo, 2. maja, tukaj na Vidmu in na Selah. V župnijski cerkvi na Vidmu je župnik pater Tarzicij Kolenko daroval sveto mašo za vse žive in pokojne gasilce iz Tržca in Vidma. Prisotni so bili gasilci in gasilke prostovoljnega gasilskega društva Tržec in Videm. Pater Tarzicij je dejal, da bi danes vsi lahko začutili, da bi kot Bog s svojo dobroto pomagali drugim. In težko bi si zamislili mnoge stvari, ki se danes dogajajo v družbi brez prostovoljnih gasilcev. Prostovoljnost nam govori o tem, da jo nekdo želi iz čiste, globoke srčne kulture deliti z drugimi. Gasilci so se priporočili svojemu zavetniku svetemu Florjanu, da bi lahko pomagali ljudem v naši župniji in občini. Po sveti maši so gasilci pripravili majhno pogostitev, kjer jim je pomagal aktiv kmečkih žena iz Lancove vasi.

{jwpics cat_1;6}