V eni izmed najstarejših cerkva na slovenskem pri Svetem Janžu, na katero smo krajani Dravinjskega Vrha izredno ponosni, je bilo v nedeljo 26. junija 2011 spet veselo. Cerkvica je bila zgrajena v zgodnjegotski dobi 13 stoletja in je bila na začetku grajska kapela »gospodov Ptujskih«. Ker so ji zaradi pogostih plazov pretile nevarnosti, je takratni grof Urlih Šaumberški onkraj Dravinje dal sezidati sedaj farno cerkev sv. Vida.
Leta 1617 je cesar Ferdinand II. župnijo sv. Vida izročil minoritom v Gradcu. Od takrat so na Vidmu bratje minoriti. Za božjo službo bratov minoritov se je odločil tudi naš faran p. Janez Kmetec, ki je ta dan vodil slovesno sveto mašo ob somaševanju p. Tarzicija Kolenka in p. Janeza Ferleža. 8. julija 1979 je pater Janez slavil novo mašo, dan za tem pa ponovitev nove maše prav v cerkvici Sv. Janža, zato verjamemo, da se tudi tokrat v njej dobro počutil.
Jezus se je prišel krstit k Janezu Krstniku in tako pokazal, da začenja novo poglavje v svojem življenju. Med slovesnostjo smo med farno občestvo sprejeli tudi novega člana, ki je prejel zakrament svetega krsta. Naj mu bo v ponos, da je bil krščen v cerkvici posvečeni svetniku, ki je krstil samega Jezusa.
Po sveti maši ter blagoslovu rož, kot je to že stara navada, je sledilo druženje in pogostitev pred cerkvijo. Za dodatno popestritev pa so poskrbeli še Veseli Jožeki s p. Janezom Ferležom.
{jwpics cat_88;6}



